Neden Türkiye'de Tedavi Olmalıyım

Gün geçtikçe gelişen teknolojiye ayak uyduran Türkiye sağlık sektöründe de önemli adımlar atmıştır

Neden Türkiye?

Türkiye, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahiptir. Her yıl milyonlarca insan turist olarak Türkiye’yi tercih etmektedir. Birçok ülkeden uçakla çok kısa sürede Türkiye’ye ulaşılabilir

Kaliteli sağlık hizmetini uygun fiyatlarla alın…

Türkiye uluslararası alanda uzmanlaşmış hekimleri ve son teknolojik cihazlara sahip modern hastaneleri ile tıp dünyasında lider bir ülke haline geldi. JCI tarafından akredite edilmiş 50’den fazla hastanesi ile dünyada 2. Sırada yer almaktadır. Ayrıca ülkeye geldiğiniz andan itibaren, ihtiyaç duyabileceğiz her türlü hizmeti, Romoy güvencesiyle, uzman hekim kadrosuna sahip modern hastanelerimizde alıyor olacaksınız.

Sağlık turizminde Tercih Edilen Ülke Türkiye

Medeniyetlerin ve kültürlerin beşiği olmuş bir ülke

1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti, demokratik ve laik bir yönetim şekline sahiptir. Türkiye’nin başkenti Ankara, resmi dili Türkçe’dir.

Türkiye, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan, yüzyıllar boyunca, medeniyetlerin ve kültürlerin beşiği olmuş bir ülkedir. Dağları, mağaraları, denizleri, daha pek çok doğal güzellikleri ve binlerce yıllık geçmişe sahip farklı uygarlıklarının getirdiği tarihi miras ile oldukça zengin bir coğrafyadır.

Üstün Medikal Teknolojiler

Geniş Tedavi Olanakları

Türkiye’ye sağlık turizmi için 2018 yılında 551 bin,2019 yılında 662 bin kişi tedavi amaçlı gelmiştir. Ülkeler bazında Kazakistan, Hollanda, Etiyopya, Gana, Almanya, Azerbaycan, Türkmenistan ve İran’dan hasta gelmiştir. Gelen hastalar göz, saç, diş, estetik, obezite ve tüp bebek tedavileri için gelmiştir.

Bunların yanı sıra Avrupa kıtası ve Amerika kıtası ile kıyaslandığında Türkiye’de tedavi maliyeti’nin %60 daha ucuz olduğu ortadadır. Sorunlara çözüm açısından hergün gelişen teknolojiye ayak uyduran Türk doktorları Avrupa standartlarındaki hizmetini daha ucuza yaptığı gibi dünya’nın bir çok ülkesinde çözümü bulunamayan hastalıklara da çözüm bulmuştur. Bunun en basit örneği şeker hastalığının Türkiye’de tedavisi’nin bulunmasıdır.

Medikal teknolojilerimiz kısmına gelecek olduğumuzda ise 1.480 üretici firma,1.850 ithalatçı firma olmak üzere toplamda 3.330 adet firma ve 44.700 bayii ile Avrupa ve Amerika kıtasındaki hastanelerde bulunan medikal cihazların hepsi Türkiye’de bulunmaktadır.

Coğrafi konumumuz ve eşsiz güzellikleri sayesinde Türkiye tatil turizminde dünya sıralamasında senelerdir ilk 10’a girmeyi başarmıştır. 2019 yılında ülkemize 45 milyon turist giriş yapmıştır. Bundaki en büyük etki ülkemizin dört mevsiminde yaşanmasıdır. Dünya insanlık tarihinin ilk yerleşim yeri olan Göbeklitepe ülkemizdedir. Hatta biraz daha detaya inersek, Antalya’da kar da kayak yaptıktan sonra denize girebilirsiniz.

Coğrafi konumu ve yapılan yatırımlar sayesinde İstanbul Havalimanı 2020 yılında Avrupa kıtasındaki havalimanları arasında yolcu sıralamasında birinci olmuştur ve salgın süresinde aldığı tedbirler sayesinde ‘Havalimanı Sağlık Akreditasyonu’ sertifikasını alan dünya da ilk havalimanı olmuştur.127 ülke,320 şehir ve 325 havalimanına uçuş noktası ile THY sayesinde kolayca Türkiye’ye gelebilirsiniz.